Bakanlıkta X-Ray şiddeti


Orman ve Su İşleri Bakanlığına yerleştirilen ve Bakanlık personelinin de aranarak işyerine girmesini zorunlu hale getiren X-Ray sistemi çalışanlar üzerinde baskı ve mağduriyete sebep oluyor. 8 Mayıs günü Tarım Orkam Sen Ankara Şube Başkanı Ercan Cömert’in mesai saatleri içerisinde X-ray cihazlarından geçerek kuruma girmesine rağmen güvenlik görevlilerince ikinci kez cihazdan geçmesi istendiği, Cömert’in reddetmesi üzerine güvenlik görevlileri ve Cömert arasında tartışma yaşandığı iddia edildi.

Tarım Orkam Sen Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Cömert’in kurum personeli olarak kendisine potansiyel bir suçlu gibi davranıldığı gerekçesiyle ikinci defa X-ray cihazından geçmeyi reddettiği ifade edilerek, güvenlik görevlilerince X-ray cihazından geçmek için zorlandığı, 7 güvenlik görevlisi tarafından Cömert’in üzerine yürünerek zorla güvenlik odasına götürülmeye çalışıldığı kaydedildi.

Açıklamada, güvenlik görevlilerine direnen Cömert’e sendika yöneticileri ve mesai arkadaşlarının da destek vermesiyle 20 dakikaya yakın süren bir eylem gerçekleştirildiği belirtildi. İşyerlerinin birer karakola dönüştürüldüğü ifade edilen açıklamada, şiddetin yaşamın her alanına yerleştirilmeye çalışılmasına karşı mücadele edileceği ve  sürecin takipçisi olacağı belirtildi(Ankara/EVRENSEL)Diğer Haberler...

- Tarım Orkam-Sen'den açığa almalara tepki
- Bakanlıkta X-Ray şiddeti
- TARGEL köleliğine son verin
- GTHB'de Usulsüz Görevlendirmeye İptal
- DİYARBAKIR'DA SENDİKACILARA 17 ARALIK GÖZALTISI
- TARIM ORKAM-SEN’DEN SÜRGÜN İDDİASI
- ANKARA POLİSİ ZIVANADAN ÇIKTI
- ARDAHAN KURA VE DOKUSUNA DOKUNMA PLATFORMU EYLEMİNDEYDİK
- ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE HUKUKSUZLUK
- TARIM ORKAM-SEN'DEN BASIN AÇIKLAMASI
Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım