Tarım Orkam-Sen'den açığa almalara tepki


KESK'e bağlı Tarım Orkam-Sen, darbe girişiminin ardından 17 üye ve yöneticilerinin asılsız ihbarlarla açığa alınmasına tepki gösterdi. İki üyelerinin asılsız ihbar nedeniyle 3 gün gözaltında tutulduğu bilgisini veren Sendika Genel Başkanı Hamit Kurt, ihbarda bulunan kişinin ihbarın asılsız olduğunu itiraf etmesine rağmen üyelerinin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıklarını anlattı. Kurt, açığa alma listelerinin usülsüz yöntemle hazırlandığını belirterek, kıyıma izin vermeyeceklerini söyledi.

Sendika genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Kurt, resmi olmayan bilgilere göre 15 Temmuz sonrası Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda 1658 kişinin açığa alındığını belirterek, 17 yönetici ve üyelerinin de bu süreçte açığa alındığını duyurdu.
Darbe girişiminde sorumluluğu bulunanların yargılanması ve hak ettikleri cezalara çarptırılmasını istediklerini söyleyen Kurt, soruşturma ve açığa almaların bir kısmının da adres saptırma olduğunu dile getirdi.

‘ASILSIZ İHBARLA 3 GÜN GÖZALTINDA KALDILAR’  

Kurt, asılsız ihbar ve ithamlar nedeniyle kamu emekçilerinin mağdur edildiğini belirterek, “Ankara Şube Yöneticimiz Kasım Güner Yavuz ve Haymana Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü iş yeri Temsilcimiz Cem Nalbant'ın asılsız bir ihbar üzerine evleri aranarak telefon ve bilgisayarlarına el konulmuş, aramada hiçbir şey bulunamamasına rağmen 3 gün gözaltında tutulmuştur” diye konuştu.

“İhbarı yapan kişi ihbarın asılsız olduğunu bir dilekçe ile Savcılığa bildirmesine rağmen arkadaşlarımız takipsizlik kararı yerine Adli Kontrol Şartıyla serbest bırakılmıştır” diye konuşan Kurt, üye ve yöneticilerinin asılsız ihbarlarla açığa alınmasına tepki gösterdi. 'Birileri panikle kendilerini gizlemeye mi çalışmakta, kendini koruma içgüdüsüyle kurban mı vermek istemektedir?” diye soran Kurt, açığa alma listesini hazırlayanların usulsüz yöntemlere başvurduğunu ve bunlarla mücadele edeceklerini söyledi.(Ankara/EVRENSEL)Diğer Haberler...

- Tarım Orkam-Sen'den açığa almalara tepki
- Bakanlıkta X-Ray şiddeti
- TARGEL köleliğine son verin
- GTHB'de Usulsüz Görevlendirmeye İptal
- DİYARBAKIR'DA SENDİKACILARA 17 ARALIK GÖZALTISI
- TARIM ORKAM-SEN’DEN SÜRGÜN İDDİASI
- ANKARA POLİSİ ZIVANADAN ÇIKTI
- ARDAHAN KURA VE DOKUSUNA DOKUNMA PLATFORMU EYLEMİNDEYDİK
- ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE HUKUKSUZLUK
- TARIM ORKAM-SEN'DEN BASIN AÇIKLAMASI
Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım