ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE HUKUKSUZLUK


15.08.2014

ANKARA(DİHA) - Orman Genel Müdürlüğü'nde yapılmak istenen rotasyon uygulamasına karşı bildiri dağıtan Orman emekçileri binada görevli özel güvenlik görevlileri tarafından engellenerek bina dışına çıkartıldı.

Müdürlük personelinin atama ve yer değiştirme esaslarına ilişkin yönetmeliğin uygulamaya konulmasının ardından, Ormanlık Genel Müdürlüğü çalışanlarının rotasyon uygulaması ile hukuksuz ve adil olmayan atamalarla sürgüne gönderilmeye çalışılmasını protesto etmek için, müdürlük binasında 19 Ağustos 2014 tarihinde düzenleyecekleri basın açıklamasının bildirisini dağıtan Ormancılık Meslek ve Emek Örgütleri Platformu üyeleri binada görevli özel güvenlik görevlileri tarafından engellenerek dışarı çıkartıldı. 

Dışarı çıkarılan ve aralarında Tarım Orman İş ile Tarım Orkam-Sen'in yöneticilerinin de olduğu grup müdürlük binası önünde basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci, müdürlük binası önünde yaptıkları basın açıklaması ile görevli özel güvenlik biriminin tutumunun hukuksuz olduğunu söyleyerek ve konu ile ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti. 

Orman Genel Müdürünün talimatıyla engellendiklerini belirten Demirci, "Özel güvenlik teşkilatı tarafından yapmak istediğimiz faaliyetimiz engellenmiştir. Yapılan bu girişim Türk Ceza Kanunu'nun 117. ve 118. maddelerine göre sendikacılığı doğrudan engellemek ve sendikal faaliyetleri engellemek adına suç teşkil etmektedir.4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sözleşme Kanununa göre doğrudan suç olarak ifade edilmektedir. Biz yapılan bu engellenmenin akabinde platformumuza mensup arkadaşlarımız olarak tutanak oluşturduk. Bu konuda konunun adli boyutunu Cumhuriyet savcılığına yapacağımız suç duyurusu ile bundan sonra takip edeceğiz" dedi. Diğer Haberler...

- Tarım Orkam-Sen'den açığa almalara tepki
- Bakanlıkta X-Ray şiddeti
- TARGEL köleliğine son verin
- GTHB'de Usulsüz Görevlendirmeye İptal
- DİYARBAKIR'DA SENDİKACILARA 17 ARALIK GÖZALTISI
- TARIM ORKAM-SEN’DEN SÜRGÜN İDDİASI
- ANKARA POLİSİ ZIVANADAN ÇIKTI
- ARDAHAN KURA VE DOKUSUNA DOKUNMA PLATFORMU EYLEMİNDEYDİK
- ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE HUKUKSUZLUK
- TARIM ORKAM-SEN'DEN BASIN AÇIKLAMASI
Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım