ACIMIZ BÜYÜK

-BASINA VE KAMUOYUNA-

ACIMIZ BÜYÜK

 

           Dün saat 15.30 civarında elektrik trafosunun patlaması sonucu çıkan biryangınla başlayan bir facia yaşandı Manisa’nın Soma ilçesinde. Soma Holding’eait Kömür Maden Ocağında vardiya değişimine denk geldiği söylenen olayınvahametinin bu nedenle daha büyük olduğu görülmektedir. Şu an itibariyle 201maden emekçisi yaşamını yitirmiş, 80 emekçinin yaralı olduğu resmi olarakaçıklanmıştır. En alt kat olan 4. Galeriye henüz ulaşılamadığı düşünüldüğündebu sayıların daha da artacağı kaygısını taşımaktayız.

            Kapitalizminkar hırsı ile insanların yaşamını hiçe saydığı, iş güvenliği tedbirlerininyeterli düzeyde alınmadığı, bu nedenle insanların canından olduğu açıktır.

            Soma Madenocağında sürekli meydana gelen kazalardan dolayı CHP tarafından verilen ve MHPile BDP tarafından desteklenen Meclis Araştırma Önergesi 19 Nisan 2014tarihinde iktidar partisi AKP’nin oyları ile reddedilmiştir. Kapasiteartırımının oluşturduğu istihdam artışının beraberinde işçi sağlığı ve işgüvenliği zafiyetlerini de getirdiği açıktır. Bahse konu şirketin yanı sıraHükümet de bu facianın sorumlusudur.

            Mahsurkalanların canlı kurtarılması yönündeki umutlarımızı kaybetmezken, yaşamınıyitirenlere rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalardiliyoruz. Bu elim facianın tüm sorumluların yargı ve kamuoyu önünde hesapvermesini diliyor, bunun takipçisi olacağımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz.14.05.2014

           

 

   

                                                                                   TARIM ORKAM-SEN

                                                                           MERKEZ YÖNETİM KURULU
   
Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım