KALBİMİZ ERMENEK’TE

KALBİMİZ ERMENEK’TE

TÜM AMACI YENİKAR ALANLARI YARATMAK, YENİ SÖMÜRÜ ORTAMLARI OLUŞTURMAK OLAN KAPİTALİSTMODERNİTENİN ÖNGÖRDÜĞÜ NEO-LİBERAL POLİTİKALARI UYGULAMAKTA OLAN İKTİDAR,ÖZELLEŞTİRME-TAŞERONLAŞTIRMA UYGULAMALARININ AÇIĞA ÇIKARDIĞI YENİ BİR FELAKETENEDEN OLDU.

DAHA DÜN 301CANIN YİTİP GİTTİĞİ KATLİAM GİBİ BİR MADEN FELAKETİ BELLEKLERİMİZDE TAZELİĞİNİKORURKEN, BUGÜN AYNI AYMAZ UYGULAMALARIN SONUCUNDA 18 İNSANIMIZ AYNI SONLAKARŞI KARŞIYADIR. KARAMAN İLİNE BAĞLI ERMENEK İLÇESİNDE KAPATMA CEZASI ALMIŞİŞÇİ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ OLMAYAN BİR MADEN OCAĞI, 9.000 TL CEZA ÖDEYEREKHİÇBİR DÜZENLEME YAPMADAN YENİDEN FAALİYETE GEÇMİŞTİR. BUNUN SONUCUNDA 18 İŞÇİMADENDEKİ GÖÇÜK VE SU BASKINI ALTINDA KALMIŞTIR. SOMA FACİASI SONUCUNDAÇIKARTILAN TORBA YASANIN NE KADAR ÇÖZÜME YÖNELİK OLDUĞU, İŞÇİ SAĞLIĞI VEGÜVENLİĞİNİ NE KADAR KAPSADIĞI İLE MEVCUT İKTİDARIN EMEKÇİYE BAKIŞI DA BUŞEKİLDE GÖZLER ÖNÜNE SERİLMİŞTİR.

KAÇINILMAZSONUN ÜZÜNTÜSÜ VE KEDERİYLE UMUTLARIMIZI YİTİRMEMEYE ÇALIŞMAKTAYIZ. KALBİMİZ VEKULAĞIMIZ ERMENEK’TE İKEN, MEVCUT İKTİDARIN VE ZİHNİYETİNİN SORUMLUSU OLDUĞU BUOLAYLARIN FAİLLERİNİN HUKUK VE KAMUOYU ÖNÜNDE HESAP VERMESİNİ BEKLİYORUZ.

TARIM ORKAM-SEN

MERKEZ YÖNETİM KURULU


   
Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım