SAVAŞ KONSEPTİ DEVREDEDİR!

Etnik ve mezhepçi politikalarının yarattığı zemin üzerinde gerçekleşen Suruç katliamında suçüstü yakalanan AKP hedef saptırma, gerilimi artırarak kaos ortamı  yaratma ve erken seçime gitme hesaplarıyla özellikle son bir haftadır savaş konseptine geçmiştir.

IŞİD ile mücadele yalanıyla örtbas edilmek istenen demokratik güçlere yönelik büyük bir saldırı dalgası başlatılmış, yüzlerce insan gözaltına alınmış, yargısız infaz gerçekleştirilmiştir.

            Cumartesi  sabah, sendikamız EĞİTİM SEN Genel Merkezi sivil polisler tarafından kuşatmaya alınmış ve hukuksuz şekilde tüm binada arama başlatılmıştır.

            Arama için herhangi bir savcılık ya da mahkeme kararı yoktur. Bir ihbar gerekçe gösterilerek EĞİTİM SEN misafirhanesinde arama yapılacağına dair TEM şubenin el yazısıyla kendi hazırladığı bir paragraflık yazıya istinaden tamamen hukuksuz şekilde arama yapılmıştır. Kendi yazılarında bile sadece misafirhanede arama yapılacağı yazılmasına rağmen yemekhaneye varıncaya dek tüm binada arama yapılmıştır.

Konfederasyonumuz Eş Genel Başkanları, Diğer İşkollarımızın Genel Başkanları, Yürütme Kurulu üyeleri dahi içeri alınmamış, tüm girişimlerimize rağmen hukuksuz arama  devam ettirilmiştir.

Seçim döneminde planlanan, kısmen uygulanan ancak demokrasi güçlerinin deşifre etmesiyle boşa çıkarılan içte ve dışta savaş politikası stratejisi devreye sokulmuştur.

Bu stratejide tüm demokratik hak ve özgürlükler askıya alınacaktır. Nitekim EĞİTİM SEN Genel Merkez binası basılırken bir yandan da İstanbul’da AKP’nin savaş politikasına karşı barışı inşa etmeyi hedefleyen Büyük Barış Yürüyüşü yasaklanmış ve Ankara da Barış Yürüyüşüne Müdahale edilmiş onlarca yurttaş  gözaltına alınmıştır.

Önümüzdeki günlerde gerilimin adım adım tırmandırılacağını, gözaltı ve tutuklamaların yoğunlaştırılacağını, AKP medyası üzerinden algı operasyonlarıyla kamuoyu desteği sağlanmaya çalışılacağını düşünmekteyiz. Geçici AKP Hükümeti sanki bu ülkede 7 Haziran Genel seçimi olmamış, sanki tek başına iktidarına halk geçit vermemişçesine ülkemizin geleceğini tümden değiştirecek tehlikeli adımlar atmaktadır. Demokrasi güçlerini, hak ve özgürlükleri baskı altına alarak yakın zamanda yapılacak erken seçimde yeniden tek başına iktidar olmanın yollarını aramaktadır.

AKP savaş ve kaos politikalarına derhal son vermelidir. 7 Haziran’da halklarımız ve emekçiler tercihlerini savaşa karşı barış ve demokrasiden yana koymuşlardır. Dolaysıyla AKP’ye düşen halkın iradesine saygı duymak ve gereğini yapmaktır.

 EĞİTİM SEN’e yönelik hukuksuz, keyfi ve anti demokratik saldırıyı, baskını kınıyor, şiddetle protesto ediyoruz.

 

EĞİTİM SEN’e Yapılan Baskınla Demokrasi Askıya Alınmıştır! Tüm Demokrasi Güçlerini Saldırılara Karşı Birlikte Mücadele Etmeye Ve Dayanışmaya Çağırıyoruz!

 

                                                                                                TARIM ORKAM-SEN  

                                                                                          MERKEZ YÖNETİM KURULU
   
Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım