Yaşamın Her Alanında Katledilmemize Neden Olan Savaş Ve Darbe Hukukuna Hayır Diyoruz!

AKP’nin savaş ve mezhepçiliğe dayalı dış politikaları ve iktidar hesapları nedeniyle ülkemiz kan gölüne döndü. Reyhanlı, Diyarbakır, Suruç, Paris,10 Ekim Ankara, İstanbul Sultanahmet Katliamları ve ardından 17 şubat Ankara’nın merkezinde patlatılan bomba yüklü bir araç… Yaşanan tüm patlamalar; savaş, kan, nefret ve kinden beslenenlerin alçakça saldırılarının bedelinin masum insanlara ödetildiğini bir kez daha gözler önüne sermiştir.  Türkiye’de artık her vatandaş nerede, ne zaman bir kör kurşunun, bir canlı bombanın hedefi haline geleceğinin tedirginliği ile yaşamaktadır.

Dün Ankara’da meydana gelen patlamada; Ne yazık ki Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanlarından Kamu Emekçisi Gülşen YILDIZ’ ında aralarında bulunduğu 28 kişinin yaşamını yitirdiği, 61 kişinin yaralandığı resmi rakamlarca açıklanmıştır.

Tarım Orkam-Sen olarak, Daha yakın zamanda Barış, Emek ve Demokrasi mitingi katliamla engellenmiş, 101 canını kaybetmiş bir Konfederasyon olarak yaşamını yitirenlerin yakınlarının acılarını derinden hissediyor, yaralıların durumunu çok iyi anlıyor ve  katliamı şiddetle protesto ediyor kınıyoruz.

Görmekteyiz ki: sürdürülen yanlış politikaların bedelini halklar ağır bir biçimde ödemektedir. Buna rağmen hem içeride hem dışarıda savaş ve şiddet politikalarında ısrar eden siyasi iktidar kin ve nefret kusanları değil, barış ve kardeşlik talep edenleri hedef almakta, yaşanan katliamların üstü örtülmeye çalışmaktadır. Haberlere yayın yasağı getirmek gibi sözde tedbirler ise hem failleri ve arkasındaki güçleri korumakta hem de bir sonraki katliamın önünü açmaktadır.

Ne acı ki Ülkemizde sadece bir haftada Ankara’ dan Suriye’ ye, Artvin’ den Cizre’ ye kadar yaşananlar bile iktidarca içine sokulduğumuz durumun vahametini görmemize yetiyor. Şiddet, korku sarmalında yönetilmeye çalışılıyoruz. En küçük eleştiriye dahi tahammülü kalmayan siyasal erk büyük bir cadı avı kampanyasıyla herkesi, her kesimi susturmaya çalışıyor. Ötekileştirme, yok sayma, yok etme politikalarıyla tek adam, tek anlayış düzeni var edilmeye çalışılıyor.

Tarım Orkam-Sen olarak, tüm yurttaşlarımızı ülkemizin savaş ve şiddet ortamına itilmesine karşı çıkmaya, ayrım gözetmeksizin tek bir insanımızın bile katliamlara-saldırılara artık kurban verilmemesi için barış, demokrasi ve insan hakları mücadelesini yükseltmeye çağırıyoruz.18.02.2016

                                                                             Merkez Yönetim Kurulu

   
Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım