HAYATTA KALMAK DEĞİL YAŞAMAK İSTİYORUZ!!!

Kayseri’de Yaşanan Saldırıyı Kınıyoruz diyemeden yeni saldırıların, suikastların gerçekleştiği bir şiddet sarmalının içine hızla sürükleniyoruz.

 Kayseri Erciyes Üniversitesi yakınlarında gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucunda 14 asker yaşamını yitirmiş 55 asker ve yurttaş yaralanmıştır.

Tarım Orkam Sen olarak yaşanan saldırıyı şiddetle kınıyor; yaşamını yitirenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyor, acılarını paylaşıyoruz. 

Birbirimizin acılarına yabancılaşmadığımız ve ölümü kutsamadığımız bir toplum yapısı örülmesi, en temel ihtiyacımız iken; siyasilerin intikam söylemleri sahada karşılığını buluyor. Muhalif siyasi partiler, Kurumlar hatta DİSK bile bu şiddet ve intikam dilinden nasibini alıyor. Toplumun muhalif kesimleri, kürtler, aleviler hedef haline getiriliyor. Oysa yıllarca katliamlarda büyük bedeller ödemiş ve sonraki yıllarda da bu katliamların bıraktığı izlerin üzerinden varlığına devam etmeye çalışmış bir toplumda, ihtiyacımız olan tek şey demokratik bir toplumda, barış içinde, el ele yaşamak. Yönetenlerin de bu ortamın tesisi için çaba harcaması en başta yönetenler olmak üzere tüm Türkiye' nin ihtiyacıdır.

En son 10 Aralık’ta İstanbul Beşiktaş’ta ve  Kayseri Erciyes’te yaşadığımız saldırılar ülkemizi her geçen gün daha fazla uçurumun kıyısına sürükleyen şiddet sarmalını yaratan politikaları sorgulamadan sadece kınamanın, lanetlemenin yetersiz kaldığını göstermektedir ki en son Ankara' nın orta yerinde suikaste uğrayarak yaşamını yitiren Rus Büyükelçisi de bu durumun sonuçlarından birini oluşturmuştur.

Toplum olarak hepimizin daha fazla şiddete, çatışmaya, gerilime değil, demokrasiye, barışa, huzura, ihtiyacı vardır. Ne her geçen gün içine daha fazla sürüklendiğimiz şiddet girdabı ne de daha fazla kan ve gözyaşından başka bir şey getirmeyen politikalarda ısrar edenlerin bu kaos ortamını baskıcı-otoriter rejimin dayanağı haline getirmesi kaderimiz değildir. 
Saldırıda yaşamını yitirenlerin yakınlarına bir kez daha başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. hiç kimsenin can güvenliğinin tehdit altında olmadığı, toplum olarak barış ve huzur içerisinde kardeşçe yaşayabileceğimiz demokratik bir iklimin hızla inşa edilmesi için herkesi göreve çağırıyoruz. 20.12.2016

 

                                                                                                

TARIM ORKAM -SEN

MERKEZ YÖNETİM KURULU

   
Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım