BU DEFA İSTANBUL!!!

Yeni yıla merhaba dediğimiz ilk saatlerde İstanbul’da yaşanan katliamla bir kez daha sarsıldık. Çok sayıda insanımızı kaybetmemize neden olan bu saldırıyı lanetliyor, saldırıda yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı ve yararlanan yurttaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

 

Bir süredir kamuoyunda yılbaşı hedef gösteriliyor ve yılbaşı kutlayacak olanlar sapkın ilan ediliyordu. Noel babayı sünnet edenden tutun, kafasına silah dayayarak şov yapanlara; basın ve sosyal medya aracılığıyla nefret söylemlerini yayanlara göz yumuldu, hatta alkışlandı. Katliam göz göre göre geldi. Katliam bağıra çağıra davet edildi.

 

39 can, 39 hayat söndü, yaralılar yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor. İyileşenler de belki hayatlarının geri kalanında o kara günün kendilerine bıraktığı fiziksel ruhsal izlerle yaşamaya devam edecek.

 

Herkesin kınama makamına dönüştüğü ve sorumluluk makamının bulunamadığı bu süreçte, maruz bırakıldığımız tüm katliamların nedenleri de sonuçları da ortadadır.

 

Kendi siyasi hedefleri uğruna ülkeyi cehenneme çevirenler, savaşı, kaosu derinleştirerek halkları birbirine düşman etmeye çalışanlar, toplumsal kutuplaştırmayı arttırarak farklı inanç ve kimlikleri adeta hedef tahtası haline getirenler bu katliamın gerçek sorumlularıdır.

 

Katliamın ardından ekranlardan, gazetelerden, sosyal medya hesaplarından açıkça terörü övenler, terör örgütlerini destekleyenlerin yaptığı açıklamalara çanak tutanlar, bu katliamın gerçek sorumlularıdır.

 

Üzülmüş gibi yaparak herbir katliamdan nemalanmaya çalışanlar bu katliamın gerçek sorumlularıdır.

 

Bu toplumda kindar ve dindar nesil yetiştirmek için  nefret tohumları ekenler, o tohumların köklü ağaçlara dönüşmesi için elinden geleni ardına koymayanlar bu katliamın gerçek sorumlularıdır.

 

Yaşanan bu büyük acıyı paylaşırken, bize dayatılan karanlığın karşısında eşitlik, özgürlük, barış ve demokrasiyi savunmaya, tüm farklılıklarımızla bir arada ortak bir gelecek umudumuzu asla kaybetmeden mücadeleyi inatla sürdürmeye devam edeceğimizi tekrar ifade ediyor, tüm halkımıza bir kez daha başsağlığı diliyoruz.02/01/2017

 

                                                                                                 

      TARIM ORKAM-SEN

MERKEZ YÖNETİM KURULU

   
Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım