OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL İSTEMİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME


15 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Başkanlar Kurulunda  olağanüstü kongre istemini içeren 114 dilekçe Merkez Yönetim Kurulumuza teslim edilmiştir.

Ancak bu dilekçelerin verilmesinden kısa bir süre sonra dilekçe sahiplerinden üçü (Orhan DURMAZ, Yasin KARABULUT, Resul EGE) olağanüstü kongre istemiyle herhangi bir dilekçe hazırlamadığını, böyle bir dilekçeye imza atmadığını Genel Merkezimize bildirmiştir. Adı geçen delegelerimiz ayrıca yerlerine imza atanların belirlenmesini ve haklarında tüzüğünüze göre disiplin soruşturması başlatılmasını talep etmiştir.

Bu durum üzerine Merkez Yönetim Kurulumuz toplanmış gerekli kararları almış, Merkez Denetleme Kurulunu da göreve çağırmıştır. Merkez Denetleme Kurulumuz dilekçelerde bulunan imzalar ile delegelerimizin üye formunda yer alan imzaları karşılaştırmış, ayrıca 8 dilekçedeki imzanın üye formlarındaki imzalarla örtüşmediğini belirlemiştir.

Herhangi bir yasal sorunla karşılaşmamak amacıyla, belirlenen 8 dilekçe sahibinden noter onaylı imza sirküsü istenmiştir. Üyelerimizden noter onaylı imza sirküsünün istenmesinin tek nedeni budur. Olağanüstü kongre isteminde bulunan bazı delegelerimiz,imza sirküsü istenmesinin nedeninin aslında bu kişiler hakkında yasal işlem yapılacağı yönünde gerçek dışı söylentiler yaymaktadır. Bu söylentiler hiçbirşekilde gerçeği yansıtmamaktadır.

Yönetim Kurulumuz,olağanüstü kongre istemine saygı duymaktadır. Bu konuda gerekli girişimde bulunacağımızdan hiçbir üye ve delegemiz kuşku duymamalıdır. Ancak sahte imzalarla ve gerçekte olmayan bir talep üzerine olağanüstü kongre yapılmasının doğuracağı sakıncaların giderilmesi amacıyla başta Denetleme Kurulu olmak üzere organlarımız göreve çağrılmıştır.Denetleme kurulumuzun hazırlayacağı rapor doğrultusunda hareket edeceğimiz bilinmelidir.

Alınacak her karar ivedilikle delegelerimiz, üyelerimiz ve bir bütün olarak örgütümüzle paylaşılacaktır.


TARIM ORKAM-SEN

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Facebook'ta Paylaş

Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım