GENEL BAŞKANIMIZ METİN VURANOK VE TÜM TUTUKLU ARKADAŞLARIMIZ DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!


        Kamu emekçilerinin biricik mücadele örgütü olan konfederasyonumuz KESK ve bağlı sendikalarına yönelik baskı politikaları hız kesmeden devam ediyor. Bunların sonuncusunu 25 Haziran 2012’de yaşadık. Uydurma ve düzmece iddialarla sendikamız genel merkezi ve diğer sendikalarda polis tarafından aramalar yapılmış; başta konfederasyonumuz Genel Başkanı Lami ÖZGEN olmak üzere sendikamız Genel Başkanı Metin VURANOK, Ankara Şube yöneticimiz Mehmet Sezgin İBİN ve üyelerimiz Ahmet KOÇYİĞİT ile Özkan YORGUN’un da aralarında bulunduğu 71 arkadaşımız hakkında Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından soruşturma başlatılmış ve 58 arkadaşımız gözaltına alınmıştı.

        Sendikal faaliyetlerimizin sorgulandığı soruşturmalar neticesinde 28 Haziran 2012 günü aralarında Genel Başkanımız Metin VURANOK ve Ankara Şube yöneticimiz M. Sezgin İBİN’in de bulunduğu 28 arkadaşımız tutuklanarak Sincan F Tipi Cezaevi’ne gönderilmiştir.

        Yine aynı gün Ankara’da gerçekleştirdiğimiz eyleme katılmak için Ankara’ya gelen Mersin Şube Yöneticimiz İbrahim SAYGILI tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

        SUSTURAMAYACAKSINIZ!

        AKP hükümeti kendisi gibi düşünmeyen, uyguladığı emek ve demokrasi düşmanı politikalarının karşısında olan herkesi, her kurumu karşısına almaktan ve pervasızca saldırmaktan geri durmamaktadır. Konfederasyonumuz KESKve bağlı sendikalarımız bunların başında gelmektedir.

         KESK sadece üyelerininya da iki buçuk milyon kamu emekçisinin haklarını ve çıkarlarını değil, tüm ezilenlerin hak ve çıkarlarını savunan da bir örgüttür aynı zamanda. KESK tüm toplumun sindirilmeye ve korkutulmaya çalışıldığı dönemlerde, karanlığı yırtarak umudu büyüten, toplumsal muhalefetin en önemli parçalarından biri olmuş olan bir örgüttür. Bundan dolayıdır ki KESK, AKP hükümetinin, onun emrindeki yargının ve kolluk kuvvetlerinin hedefidir.

        KESK BASKILARA KARŞI MÜCADELENİN TARİHİDİR!

        Bizi bu tür uydurma ve düzmece iddialarla yarattıkları baskı politikalarıyla yolumuzdan alıkoyacaklarını sananlar dönüp KESK’in tarihine bakmaları yeterlidir. KESK baskılara, şiddete ve zulme karşı mücadele içinde doğdu. Onun için çabalarınız nafiledir. Dün olduğu gibi bundan böylede dostlarımızla birlikte yaratmaya çalıştığınız korku imparatorluğuna karşı mücadelemizin devam edeceği bilinmelidir.

        GENEL BAŞKANIMIZ VE TÜMTUTUKLU ARKADAŞLARIMIZ DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

        İnsanca bir yaşam, demokratik bir ülke istemekten ve bunun için mücadele etmekten başka hiçbir suçumuz(!) yoktur. Ve bu suçu işlemeye devam edeceğiz. Genel Başkanımız ve arkadaşlarımıza yönelik hukuksuz ve keyfi tutuklamanın derhal sonlandırılmasını istiyoruz. Arkadaşlarımız serbest bırakılıncaya kadar bunun için tüm emek ve demokrasi güçleriyle birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. 29 Haziran 2012

 

   TARIM ORKAM SEN

     GENEL MERKEZİ

 

Facebook'ta Paylaş

Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım