4. DÖNEM 4. BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ


4. Dönem 4. Başkanlar kurulumuz 28 Temmuz 2012 günü Ankara’da toplandı. Toplantıya bir gün önce yitirdiğimiz sendikamızın kurucularından mücadele arkadaşımız Cevriye KÜÇÜKGÜL’ü anarak ve mücadelemizde yaşatacağımızın ifade edilmesiyle başladı.

Son dönemde tüm toplumsal muhalefet güçlerine olduğu gibi sendikalarımıza yönelik baskıların, gözaltı ve tutuklamaların artması ve bunun bir sonucu olarak Genel Başkanımız Metin VURANOK ve Ankara Şube Yöneticimiz M.Sezgin İBİN’in tutuklanması nedeniyle toplanan Başkanlar Kurulumuz süreci değerlendirmiş ve saldırılar karşısında yapılması gerekenler tartışılmıştır.

AKP hükümeti ortadoğuda emperyalist güçlerin taşeronluğu görevini üstlenerek, Suriye’deki ortaya çıkan krize bu çerçevede müdahil olmak istemekte ve bölgeyi yeni bir savaş ortamına doğru sürüklemektedir. Dış politikasında emperyalistlerin savaş arabasına bağlanan hükümet, içerde de barış mücadelesine, bilimsel, demokratik eğitim mücadelesine, sendikal hak ve özgürlük mücadelesine, sağlık hakkı ve çevre mücadelesine saldırılarını artırmıştır. 

Başkanlar kurulumuz sendikalarımıza yönelik yapılan operasyonların, baskıların bizleri emek ve demokrasi mücadelesinden alıkoyamayacağını kararlılıkla ifade etmiştir. Tutuklanan arkadaşlarımızın nezdinde Sendikal faaliyetlerimizin sorgulanmaya çalışıldığına tanıklık etmekteyiz. Parasız ve nitelikli kamusal hizmet, insanca yaşanacak bir ücret, güvenceli bir çalışma hayatı, demokrasi ve barış talep etmek bir sendikanın olmazsa olmazıdır. Eğer bunlar suç ise bu suçu hep birlikte işledik ve işlemeye devam edeceğiz.

Başkanlar kurulumuz Ülkemizde ve bölgemizde geliştirilmek istenen savaş politikalarına karşı, barışı, halkların kardeşliğini, eşit ve özgür bir şekilde bir arada yaşamayı savunmaya devam edeceğimizin altını çizmiştir. Bu temelde Kürt sorununun demokratik ve barışçı yollardan çözümünün artık ertelenemez olduğunu belirtmiştir.

Sendikalarımıza, yöneticilerimize ve mücadelemize yönelik böylesi bir saldırının olduğu süreçte toplanan Başkanlar Kurulumuz;

·        Siyasal iktidarın sendikalarımıza ve mücadele arkadaşlarımıza yönelik saldırılarına boyun eğmeyeceğimizi ve kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğimizi,

·        Bu saldırılara karşı verilecek en iyi yanıtın örgütümüzü sahiplenmek ve büyütmek olacağını,

·    Tutuklu arkadaşlarımız serbest bırakılıncaya kadar demokratik ve hukuki yollarla mücadelemize devam edeceğimizi,

·        İçerde ve dışarıda sahnelenmek istenen savaş politikalarının karşısında barışı ve kardeşliği savunacağımızı,

·        AKP hükümetinin baskı politikalarına karşı emek ve demokrasi güçleriyle birlikte    mücadele edeceğimizi,

Karar altına almıştır. 30 Temmuz 2012

                                                                            TARIM ORKAM-SEN

                                                                         4. BAŞKANLAR KURULU

Facebook'ta Paylaş

Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım