YENİ YIL ÖZGÜRLÜĞÜN VE BARIŞIN YILI OLSUN


Baskının, sömürünün,adaletsizliğin bolca yaşandığı 2012 yılını geride bırakıyoruz. Yeni yılı içimiz buruk, öfkemiz sel, direncimiz bilenmiş olarak karşılıyoruz. İçimiz buruk çünkü Genel Başkanımız Metin VURANOK, Şube Yöneticimiz M.Sezgin İBİN ve diğer KESK’li arkadaşlarımız özgürlüklerinden mahrum yeni yıla giriyorlar.


2012 yılı AKP Hükümetinin uyguladığı emek ve demokrasi karşıtı politikaların zirve yaptığı bir yıl olarak tarihteki yerini alacaktır. Geride bıraktığımız yıl içerde ve dışarıda savaş ve şiddet politikalarının tırmandırıldığı aynı zamanda da, işçi ve emekçilerin en temel haklarının saldırıya uğradığı bir yılda oldu.


AKP Hükümeti “Yeni Osmanlıcılık”ve “Bölgesel Liderlik” gibi hamasi nutuklar eşliğinde ülkemizi adım adım savaş bataklığına doğru sürüklemektedir. Kürt sorununun çözümsüzlüğündeki ısraracılarımızı büyütmeye devam etmektedir.


Yine 2012 yılında kamu emekçilerine dayatılan çalışma ve yaşam koşulları katlanılmaz boyutlara ulaşmıştır.  Sermaye için hazırlanan bütçe açıklarını da ek vergi ve zamlarla işçi ve emekçilerin sırtına yükleyen hükümet biz kamu emekçilerinin iş güvencemizin gaspına yönelik hazırlıklara başlamış bulunuyor.


Geçtiğimiz yıl başta Konfederasyonumuz KESK olmak üzere tüm toplumsal muhalefet güçlerine yönelik baskı politikalarının artarak devam ettiği bir yıl oldu. Binlerce insan hukuksuz ve keyfi bir biçimde cezaevlerinde tutulmaya devam edilirken, saldırı artık bilim insanlarına kadar genişlemiş durumdadır.


Yeni yılda eski sorunların artarak devam edeceği, emek ve demokrasi mücadelesinde sorumluluklarımızın katbe kat artacağı da ortadadır. Yeni yılda bu güne kadar biriktirdiğimiz mücadele değerlerimizin ışığında umutla, kararlılıkla yolumuza devam edeceğimize olan inancımız tamdır.


Yeni yılın başta tutuklu bulunan arkadaşlarımızın özgürlüklerine kavuştuğu, barışın, emeğin haklarının ve özgürlüklerin kazandığı bir yıl olmasını diliyoruz.


      TARIM ORKAM-SEN

MERKEZ YÖNETİM KURULU

 

 

Facebook'ta Paylaş

Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım