ACIMIZ BÜYÜK


 

BASINA VE KAMUOYUNA

               

            Dün saat 15.30 civarında elektrik trafosunun patlaması sonucu çıkan bir yangınla başlayan bir facia yaşandı Manisa’nın Soma ilçesinde. Soma Holding’e ait Kömür Maden Ocağında vardiya değişimine denk geldiği söylenen olayın vahametinin bu nedenle daha büyük olduğu görülmektedir. Şu an itibariyle 201 maden emekçisi yaşamını yitirmiş, 80 emekçinin yaralı olduğu resmi olarak açıklanmıştır. En alt kat olan 4. Galeriye henüz ulaşılamadığı düşünüldüğünde bu sayıların daha da artacağı kaygısını taşımaktayız.

            Kapitalizmin kar hırsı ile insanların yaşamını hiçe saydığı, iş güvenliği tedbirlerinin yeterli düzeyde alınmadığı, bu nedenle insanların canından olduğu açıktır.

            Soma Maden ocağında sürekli meydana gelen kazalardan dolayı CHP tarafından verilen ve MHP ile BDP tarafından desteklenen Meclis Araştırma Önergesi 19 Nisan 2014 tarihinde iktidar partisi AKP’nin oyları ile reddedilmiştir. Kapasite artırımının oluşturduğu istihdam artışının beraberinde işçi sağlığı ve iş güvenliği zafiyetlerini de getirdiği açıktır. Bahse konu şirketin yanı sıra Hükümet de bu facianın sorumlusudur.

            Mahsur kalanların canlı kurtarılması yönündeki umutlarımızı kaybetmezken, yaşamını yitirenlere rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu elim facianın tüm sorumluların yargı ve kamuoyu önünde hesap vermesini diliyor, bunun takipçisi olacağımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz. 14.05.2014

           


   

                                                                                    TARIM ORKAM-SEN

                                                                            MERKEZ YÖNETİM KURULU

 

 

 

Facebook'ta Paylaş

Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım