SAMSUN ZİRAAT MESLEK LİSESİ RANTA KURBAN EDİLİYOR


Giresun Şubemiz sınırları içerisinde gerçekleştirilen örgütlenme çalışmalarının Samsun'daki bölümünde, Genel Sekreterimiz ÖzkanYORGUN ve Genel Eğitim Basın-Yayın ve Sosyal İlişkiler Sekreterimiz İbrahim SAYGILI, Samsun Ziraat Meslek Lisesini yerinin Diyanet İşleri Bakanlığına cami yeri olarak tahsis edilmesi ve Okulun şehir dışında bir yere taşınması kararı üzerine öğrencilerin ve velilerinin başlattığı eyleme dayanışma ziyaretinde bulundu.

Ziyaret esnasında konu hakkında bilgi alışverişi ve değerlendirmelerde bulunulmuştur. Eylemde bulunanlar adına Okul Aile Birliği Başkanı söz kullanmış, bu girişimdeki amacın cami yapımı olmadığını, bu kararın mevcut iktidarın yeni bir rant girişimi olduğunu ifade etmiştir. Ziraat Meslek Lisesinin mevcut yerinin iştah kabarttığını, Cami yapımı bahanesiyle okulun tahliyesinin sağlanacağını, ancak,Diyanet İşleri Başkanlığı ile yapılan protokole göre, cami yapımı ile ilgili proje iki yıl içerisinde hayata geçirilmediği takdirde, arazinin Belediyeye devredilmiş sayılacağını söylemiştir.

Genel sekreterimiz tarafından; bu tür eylemlerin demokratik hakkın kullanımı olduğu,kapitalist iktidarcı anlayışlara karşı halkın kendi değerlerine sahip çıkması gerektiği belirtilerek, Halkın değerlerini birilerine peşkeş çeken rantçı anlayışlara karşı sürekli mücadele içerisinde olduğumuz, bu tür mücadele içerisinde olanların her zaman yanında yer aldığımız ve bu eylemlerini yürekten desteklediğimiz ifade edilmiştir. 18.06.2014

 


Facebook'ta Paylaş

Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım