ROBOSKİ KATLİAMININ 3. YILINDA HALA ADALET YOK


“KATIR SIRTINDA TAŞINAN ÖLÜLER

UNUTURSAM KALBİM KURUSUN!”

 

Roboski katliamı bu toprakların tarihine yazıldı birkere. Unutulmaz! Diğerleri gibi Roboski de hep var olacak ve hatırlanacaktır. Nekadar üstü örtülmeye çalışılırsa çalışılsın katliamlar, idamlar, acı ve öfke butoprakların özüne işledi, tarihten temizlenmez artık.

Katliamlarla, baskı ve tehditlerle halklarıve bireyleri terbiye etme, sistemin çizdiği sınırlarda yaşamaya zorlama veresmi politikalara itaat etme dayatmasının kahredici sonuçlarından biri de 28Aralık 2011 tarihinde Roboski’de yaşanan katliamdır. Roboski’de  28 Aralık 2011’de,17’si çocuk 34 Kürt vatandaşımız, katırlarıyla kaçağa gidiyordu ve savaşuçakları tarafından üzerlerine bombalar yağdırılarak öldürüldü.

Roboski katliamıüzerinden üç yıl geçmesine rağmen etkin bir yargılama süreci bir yana dursunilkin dosyaya gizlilik kararı konarak gerçekler gizlenmiş, manipülatifhaberlerle sorumluların açığa çıkması engellenmiş, ardından Genelkurmay AskeriSavcılığı’nın “kamu davası açılmasına gerek olmadığı” gerekçesiyle dosyakapatılmak istenmiştir.

Yıldönümüvesilesiyle, Roboski katliamını bir kez daha lanetliyor, çoğu çocuk yaşta olanyaşamını yitiren insanlarımızı anıyor, yaslarını dahi tutmasına izinverilmeyen, “kan parası” gibi insanlık dışı dayatmalara teslim olmayanailelerine başsağlığı diliyor, Roboski ve benzeri suçlarla yüzleşmesağlanıncaya ve adalet yerini buluncaya kadar takipçisi olacağımız sözünüveriyoruz.

Roboski’yiunutmuyoruz, unutturmayacağız…

 

>>>>>>>>> 

ROBOSKİ’DEASKERLERİ TAŞIYAN MİNİBÜS KAZA YAPTI

Şırnak'ın Uludereİlçesi'ne bağlı Gülyazı Köyü Karakolu'ndan Uludere İlçesi'ne askerleri taşıyansivil bir minibüs, şarampole yuvarlandı. Kazada korucu olan şoför ile dokuzaskerin hayatını kaybettiği açıkladı. Askerlerin yardımına TSK savaşuçaklarının saldırısı sonucu hayatını kaybeden 34 Roboski’linin yakınlarıkoştu. Kazaya ilk mühadaleyi yapan Roboskililer, yaralı askerlerihastaneye taşıdı.

>>>>>>>>> 

GEZİ AİLELERİ ROBOSKİLİ AİLELERİ ZİYARET ETTİ

GeziDirenişi sırasında yaşamını yitiren Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, BerkinElvan ve Ahmet Atakan'ın annelerinin de aralarında bulunduğu HDK, İHD ve AnkaraDayanışması üyeleri, Şırnak'ın Uludere ilçesinde 28 Aralık 2011'de savaşuçaklarınca yapılan bombardımanda çoğu çocuk 34 sivilin katledildiği Roboskiköyünde yakınlarını kaybeden ailelerle dayanışmak amacıyla Roboski'ye geldi.

>>>>>>>>>>>> 

ROBOSKİ’Lİ AİLELER SOMA’DAKİ MADENİŞÇİLERİNİN AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

Roboskîkatliamında yaşamını yitiren 34 kişinin aileleri, Soma'daki faciada yaşamınıyitiren işçilerin ailelerini ziyaret etti. Maden işçilerinin mezarlığına gidenaileler,  "Devlet, Roboski'nin failleriniyargılasaydı, bugün burada olmayacaktık. Yaşanan vahşetlerin önü alınmışolsaydı, yoksulluk nedeniyle bu insanlar da ölmeyecekti" dediler.

>>>>>>>>>>>> 


Facebook'ta Paylaş

Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım