BİR BAYRAMA DAHA ACILARLA GİRİYORUZ


Bu topraklarda birkaç yüz yıldır neredeyse zorluklarla, acılarla, baskılarla geçmeyen bir Bayram yok gibidir! 

Etnik ve dini farklılıkların, bir zenginlik değil bir çatışma nedeni haline getirilmesi üzerine kurulu emperyalist hegemonya projelerinin sonucu olarak, Suriye ve Irak başta olmak üzere halkların bugünleri, gelecekleri ve bir arada yaşama umutları yok ediliyor. IŞİD, El Nusra, El Kaide, Şam Cephesi ve daha birçok çete ve paramiliter güçler eliyle ülkeler kan gölüne çevriliyor,

Maalesef ülkemizde de durum farklı değildir. 7 Haziran Genel seçim sürecine girildikten ve seçimde AKP tek başına iktidar olamadıktan sonra tam bir savaş halinin yaşandığı, Birçok yönüyle darbe dönemlerini de aşan bir pervasızlıkta ve sınırsızlıkta faşizm uygulamaların yaşandığı bir dönemde; Dayanışmanın, kardeşliğin, paylaşmanın sembolü olması gerekenKurban  Bayramını karşılıyoruz.

Tüm kamu ekçilerinin ve halklarımızın bayramını kutlar. Bu Bayramın savaşların son bulduğu, emeğin değer bulduğu, adalet ve eşitliğin sağlandı, demokratik, sömürüsüz, ve özgür bir dünya inşasına vesile olmasını umuyor, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyoruz.

 

TARIM ORKAM SEN GENEL MERKEZİ

Facebook'ta Paylaş

Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/13 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811 - Faks : 0312 430 1563
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım