Emperyalizme, Gericiliğe, Savaş Politikalarına Karşı Eşitlik, Özgürlük, Laiklik Emek ve Barış Mücadelesini Yükselteceğiz!


İnsanlık tarihinde milyonlarca cana, doğa katliamına, tarifsiz acılara yol açan savaş ve çatışma örneklerine rağmen silah harcamaları sürekli artıyor, yeni nükleer silah denemelerinin ardı arkası kesilmiyor. Ülkeler arası silahlanma yarışı uzayda gerçekleştirilen yeni silah denemeleri ile daha da tehlikeli bir hal alıyor. Sadece dünyayı değil, gezegeni de tehdit eden bu çılgınlığın arka planında her zamanki gibi sınırsız kar güdüsü, sömürü çarkı ve sınıfsal hegemonik güç savaşları yatmaktadır.

Doğaya karşı katliamların her gün yaşanmasında kapitalizmin esas payı vardır. Doğayı, sermaye ve pazar ürünü nesnesi haline getiren sistem suçludur. Doğa ve insanı kontrolüne alarak yaşam akışının önüne set olan sistemin gerçekliği bilinmektedir. Toplumun beynini kemiren, duygu ve düşünceyi körelten sisteme karşı doğa ve insan birlikteliğini tarihselliğiyle ele almak hakikati ortaya serecektir. Azami karın geçerli kıldığı varlık; tüm insanlık değerlerinden soyutlanmış ucube bir yaşam ya da mezarda çürümeye terk edilmiş bir bedendir. Tüm toplumlara dayatılan bu politikalara karşı çıkmak EKOLOJİK düşünsel yaşama merhaba demek, demokratik yaşama doğru güçlü bir akışı gerçekleştirecektir. Dolayısıyla tarihsel bir mücadele hakikatinden yola çıkan zihniyet devrimi, kapitalist zihniyetle büyük bir savaşım, tutum ve büyük bir emekle var olacaktır. İnsan emeğiyle, zafere ve onurlu yaşamaya değer tek şey mücadele etmektir. Yitip giden hayatların yanı sıra doğa tahribatının dünyanın geleceğini tehdit eder hale ulaşmasının son kanıtı olan pandemiye, yaşanan orman yangınları ve sel felaketleri gibi açık göstergelere rağmen doğa talanı, HES’ler, canlıların yaşam alanlarının ortadan kaldırılması, sera gazlarının kullanımı vb. devam ediyor. Sermaye ve rant için, yaşama dair ne varsa ortadan kaldırılması zerre kadar umurlarında değil!

Bu gidişatı DURDURMAK MÜMKÜN! Bunun yolu emperyalizme, gericiliğe, savaş politikalarına karşı eşitlik, özgürlük, laiklik ve barış mücadelesinden geçiyor. TALEBİMİZ NET: Barış, Demokrasi, Özgürlük, Güvenceli İş, İnsan Onuruna Yaraşır Koşullar Sağlanmalı, Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliğine Son Verilmelidir! Hepimizin barışın iyileştirici gücüne ihtiyacı var! Barış mücadelesinin en çok da yaşadığımız Ortadoğu coğrafyasında ve ülkemizde yükseltilmesine ve süreklileştirilmesine ihtiyaç var. Bu amaçla atılacak her adım bizleri barışa olduğu kadar insan olma erdemine de yakınlaştıracaktır. Birlikte, ortak, örgütlü ve kararlı bir mücadele ile barışı bu topraklarda kökleşmiş bir ağaç haline getireceğimize olan inancımız her zamankinden daha güçlüdür.

YAŞASIN BARIŞ!

BİJİ AŞİTİ!

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!

Facebook'ta Paylaş

Adakale Sokak, Ada apt. No: 8/7 Yenişehir – ANKARA
Telefon : 0312 430 5811-12 & Faks : 0312 430 1563
E-Posta : tarimorkam@ttmail.com
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Tarım Orkam Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım